x
Formularz kontaktowy



x
Zamów kontakt



Weź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x

Kredyt Mieszkaniowy

Spełniamy marzenia
o Twoim domu!
Zapytaj o szczegóły
x<x
Zapytaj o szczegóły
Masz pytania?
Nie pozostawiaj ich bez odpowiedzi!

Korzyści
Kalkulator kredytowy
Cenniki
Jak otrzymać
Sprawdź Korzyści
finansujesz do 80% wartości nieruchomości
zyskujesz możliwość zastosowania karencji w spłacie kapitału do 24 miesięcy
niska prowizja od udzielonej kwoty - 0,50%
masz oprocentowanie zmienne: WIBOR 3M + marża 1,75 p.p.
RRSO: 8,41% Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wynosi: 8,41% dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 475 789,00 PLN (bez kredytowanych kosztów), okres kredytowania: 271 miesięcy; wkład własny: 20% wartości nieruchomości; oprocentowanie kredytu: 7,59% w skali roku – wyliczone jako suma aktualnego wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M: 5,84% i marży Banku w wysokości 1,75%; łączna liczba rat: 271, przy czym 270 miesięcznych równych rat w wysokości 3 676,98 PLN i ostatnia rata wyrównująca w wysokości 3 675,21 PLN. Całkowity koszt kredytu 539 782,76 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 520 670,81 PLN, prowizja nie kredytowana za udzielenie kredytu: 0,50% kwoty udzielonego kredytu wynosząca 2 378,95 PLN. Opłata za prowadzenie Konta Znajome wynosi 0,00 PLN, w przypadku miesięcznych wpływów na rachunek płatniczy w wysokości min. 1 000,00 PLN, opłata za obsługę karty debetowej 0,00 PLN, jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych przez Użytkownika karty w miesiącu kalendarzowym wyniesie co najmniej 700,00 PLN (opłaty zgodnie z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji za czynności i usługi bankowe dla Klientów indywidualnych w GBSBanku). Roczna stawka za ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych w TU w ramach oferty Banku (Generali TU SA): 718,00 PLN (16 514 PLN za cały okres kredytowania). Koszt ustanowienia hipoteki: 200,00 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnej (PCC): 19,00 PLN. W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tej usługi dodatkowej dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi: 1 015 571,76 PLN. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i w okresie obowiązywania umowy kredytu może ulec zmianie w związku ze zmianą wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M, który może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty. Wskaźnik referencyjny WIBOR 3M ustalany jest na okresy 3-miesięczne, które odpowiadają kwartałom kalendarzowym, w wysokości ustalonej na ostatni dzień roboczy kwartału kalendarzowego poprzedzającego okres obowiązywania wskaźnika referencyjnego. Kalkulacja została dokonana na dzień 04.04.2025 r. na reprezentatywnym przykładzie.
środki przeznaczasz na finansowanie wielu celów mieszkaniowych (cele możesz łączyć!)
Kalkulator kredytowy

NA CO MOŻESZ PRZEZNACZYĆ KREDYT?
  • budowę, nadbudowę, rozbudowę lub dokończenie budowy, domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym;
  • adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne;
  • zakup i nabycie: działki budowlanej, na której jest lub będzie realizowana budowa nieruchomości mieszkalnej;
  • zakup lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (również w budowie) na rynku pierwotnym lub wtórnym;
  • zakup lokalu własnościowego spółdzielczego, prawa do lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym lub wtórnym;
  • zamianę domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego lub zamianę prawa do lokalu tj.: dopłatę związaną ze zamianą domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego;
  • dopłatę związaną z przekształceniem spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego; spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego w prawo własności;
  • wykup służbowego domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne;
  • refinansowanie poniesionych kosztów oraz spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku na w/w cele; 
  • pokrycie kosztów partycypacji w kosztach budowy mieszkań przez towarzystwa budownictwa społecznego; 
  • finansowanie kosztów i opłat związanych z kredytowanym przedsięwzięciem kredytowym np.: opłaty notarialne i skarbowe, opłaty związane z uzyskaniem pozwoleń, koszt projektów budowlanych;
  • generalny remont i modernizacja domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, z wyjątkiem bieżących konserwacji i remontów.
KREDYT MIESZKANIOWY Z OKRESOWO STAŁĄ STOPĄ PROCENTOWĄ NA OKRES 5 LAT?

Jeżeli cenisz sobie spokój i chcesz mieć pewność, że rata Twojego kredytu mieszkaniowego nie zmieni się przez najbliższe 5 lat rozważ kredyt z okresowo stałą stopą procentową.

  • W trakcie trwania pierwszego, 5-letniego okresu obowiązywania stałej stopy procentowej (przez 60 m-cy, począwszy od dnia uruchomienia kredytu) nie możesz przejść na oprocentowanie zmienne.
  • Po zakończeniu tego okresu możesz zdecydować się na kolejny, nowo ustalony 5-letni okres stałego oprocentowania lub przejść na oprocentowanie zmienne, stanowiące sumę marży Banku i stopy referencyjnej WIBOR 3M.
  • Jeśli zdecydujesz się na kolejny okres, przekażemy Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 5 lat.
  • Jeśli nie zaakceptujesz nowej wysokości stałego oprocentowania, po tym okresie Twój kredyt będzie oprocentowany wg. zmiennej stopy procentowej a wysokość Twoich rat uzależniona będzie od wysokości WIBOR-u oraz marży określonej w umowie kredytowej.
  • Jeśli zaakceptujesz warunki i podpiszesz aneks do umowy kredytu, będziesz mógł korzystać ze stałej stopy na nowych warunkach przez kolejne 5 lat.

W przypadku stosowania oprocentowania okresowo stałego, obowiązuje ono przez okres 5 lat. W tym okresie wysokość raty kapitałowo-odsetkowej Twojego kredytu nie zmieni się, ponieważ nie jest zależna od zmiany wskaźnika referencyjnego. Natomiast występuje ryzyko, że w okresie stosowania stałej stopy procentowej wysokość Twojej raty może być okresowo wyższa, niż gdyby była ona obliczana na podstawie aktualnej stopy referencyjnej WIBOR 3M, wykorzystywanej jako wskaźnik referencyjny w kalkulacji wysokości oprocentowania zmiennego. Po upływie ww. 5-letniego okresu, możesz wybrać zastosowanie oprocentowania okresowo stałego (uwaga: może się różnić od oprocentowania w poprzednim okresie) na kolejny 5-letni okres (analogicznie jest w przypadku następnych okresów) lub też zastosowanie oprocentowania zmiennego.

 

Z kolei w okresie stosowania zmiennej stopy procentowej występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej WIBOR 3M wyższe będzie oprocentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej, a to natomiast powoduje wzrost kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu mieszkaniowego. W przypadku gdy stopa referencyjna przyjmie wartość zero lub wartość ujemną oprocentowanie kredytu w tym okresie będzie równe wysokości marży Banku.

 

Oprocentowanie okresowo - stałe:

Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wynosi: 9,11% dla następujących założeń:  całkowita kwota kredytu: 475 789,00 PLN, okres kredytowania: 271 miesięcy; wkład własny: 20% wartości nieruchomości; oprocentowanie okresowo stałe kredytu: 8,90% w skali roku w okresie pierwszych 60 miesięcy, a następnie oprocentowanie zmienne: 7,59% w skali roku, wyliczone jako suma wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M: 5,84% oraz marży Banku w wysokości 1,75%. Równa rata miesięczna: 3 872,43 PLN, łączna liczba rat: 271.  Całkowity koszt kredytu 592 582,24 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 573 470,29 PLN, prowizja nie kredytowana za udzielenie kredytu: 0,50% kwoty udzielonego kredytu wynosząca 2 378,95 PLN. Opłata za prowadzenie Konta Znajome wynosi 0,00 PLN,  w przypadku miesięcznych wpływów na rachunek płatniczy w wysokości min. 1 000,00 PLN, opłata za obsługę karty debetowej 0,00 PLN, jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych przez Użytkownika karty w miesiącu kalendarzowym wyniesie co najmniej 700,00 PLN (opłaty zgodnie z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji za czynności i usługi bankowe dla Klientów indywidualnych w GBSBanku). Roczna stawka za ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych w TU w ramach oferty Banku  (Generali TU SA) 718,00 PLN (16 514,00 PLN za cały okres kredytowania). Koszt ustanowienia hipoteki: 200,00 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnej (PCC-1): 19,00 PLN. W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tej usługi dodatkowej dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi: 1 068 371,24 PLN. Oprocentowanie kredytu jest okresowo stałe w okresie pierwszych 60 miesięcy, po którym następuje oprocentowanie w formule zmiennej i w okresie obowiązywania umowy kredytu może ulec zmianie, w związku ze zmianą wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M, który może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty. Wskaźnik referencyjny WIBOR 3M ustalany jest na okresy 3-miesięczne, które odpowiadają kwartałom kalendarzowym, w wysokości ustalonej na ostatni dzień roboczy kwartału kalendarzowego poprzedzającego okres obowiązywania wskaźnika referencyjnego. Kalkulacja została dokonana na dzień 04.04.2025 r. na reprezentatywnym przykładzie. 

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WCZEŚNIEJSZEJ SPŁATY KREDYTU MIESZKANIOWEGO?

Tak, można wcześniej spłacić kredyt, zarówno w całości jak i w części. Jeśli Twoja umowa kredytu mieszkaniowego trwa już ponad 3 lata – możesz to zrobić bez opłat.

 

Co zrobić, żeby złożyć wniosek o wcześniejszą spłatę kredytu mieszkaniowy?

  1. Pobierz i wypełnij wniosek. Podpisany wniosek wyślij drogą korespondencyjną (listownie) na adres GBSBanku lub mailowo bank@gbsbank.pl. Wniosek możesz też dostarczyć do najbliższej placówki.
  2. Wniosek możesz też złożyć korzystając z serwisu bankowości elektronicznej wg kroków: 
    • pobierz WNIOSEK
    • zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej i wybierz opcję WNIOSKI, następnie WNIOSKI RÓŻNE i kliknij opcję ZŁÓŻ WNIOSEK,
    • z listy dostępnych wniosków wybierz DODATKOWY/INNY WNIOSEK Z ZAŁĄCZNIKIEM,
    • przechodzimy DALEJ uzupełniając Treść Wniosku jako „Wniosek o wcześniejszą częściową spłatę”  i dodajemy załącznik (wypełniony wniosek z kroku 2.) i wysyłamy go do GBSBank klikając WYŚLIJ.

 

3.  Osobiście w placówce GBSBanku.

MASZ KREDYT MIESZKANIOWY Z OPROCENTOWANIEM ZMIENNYM, ALE CHCESZ PŁACIĆ RATĘ W STAŁEJ WYSOKOŚCI PRZEZ 5 LAT?

Możesz zmienić sposób oprocentowania swojego kredytu mieszkaniowego na okresowo stałe przez 5 lat. Po tym czasie Twój kredyt automatycznie powróci na oprocentowanie zmienne, oparte na wskaźniku WIBOR. Możesz też ponownie złożyć wniosek o zmianę na oprocentowanie okresowo stałe na nowych warunkach, na kolejne 5 lat.

 

Możesz skorzystać z oferty, jeśli:

  • posiadasz zdolność kredytową,
  • masz u nas kredyt mieszkaniowy z okresem obowiązywania dłuższym niż 5 lat,
  • nie masz zaległości w ich spłacie,
  • wywiązujesz się z warunków określonych w umowie,
  • złożysz wniosek o zmianę sposobu oprocentowania,
  • zaakceptujesz pięcioletni okres obowiązywania okresowo stałej stopy procentowej,
  • podpiszesz aneks do swojej umowy.
JAK TO ZROBIĆ?
  • Wniosek o zmianę sposobu oprocentowania swojego kredytu mieszkaniowego składasz w dowolnej placówce banku.
  • Poinformujemy Cię, jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych dokumentów.
  • Podpisujesz aneks do umowy.
  • Pamiętaj, że wniosek i aneks muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy.
INFORMACJA O PRZEPISACH ROZPORZĄDZENIA BMR I PLANIE AWARYJNYM

Rozporządzenie BMR to rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/1011 z dnia 8 czerwca 2016 r. w sprawie indeksów stosowanych jako wskaźniki referencyjne w instrumentach finansowych i umowach finansowych lub do pomiaru wyników funduszy inwestycyjnych. Rozporządzenie BMR określa zasady, na jakich opracowywane są wskaźniki referencyjne oraz reguły nadzoru nad podmiotami (tzw. administratorami wskaźników), które te wskaźniki opracowują i udostępniają uczestnikom rynku finansowego, w tym bankom.

 

Czym jest wskaźnik referencyjny ?
Wskaźnik referencyjny jest indeksem stanowiącym odniesienie do określenia kwoty przypadającej do zapłaty z tytułu kredytu (np. kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu). Przykładem wskaźnika referencyjnego stosowanym przez Bank jest WIBOR 3M. Oprocentowanie zmienne kredytu hipotecznego jest ustalane jako suma marży (wartość stała) oraz wartości wskaźnika referencyjnego (która jest zmienna).

 

Wartość wskaźnika referencyjnego ulega zmianom w zależności od przyjętej metodologii jego obliczenia przez administratora wskaźnika. Metodologia opracowywania wskaźnika referencyjnego jest wyznaczana przez administratora wskaźnika referencyjnego, w oparciu o przepisy Rozporządzenia BMR, które mają zapewnić przejrzystość, rzetelność i wiarygodność wskaźników referencyjnych oraz zwiększyć ochronę konsumentów. Administrator wskaźnika referencyjnego jest podmiotem niezależnym od banku, działa na podstawie specjalnego zezwolenia, a jego zadaniem jest opracowywanie wskaźnika referencyjnego, wyznaczanie metodologii jego opracowywania, oraz jego publikacja.

 

Najpowszechniejszym wskaźnikiem referencyjnym stosowanym w umowach kredytowych w złotych polskich jest WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate). Jest to średnia stopa procentowa rynku międzybankowego, po jakiej banki w Polsce są skłonne udzielić innym bankom pożyczek w walucie polskiej, na ustalony okres. Wskaźnik ten jest podstawą wyznaczenia oprocentowania zmiennego dla kredytów hipotecznych udzielanych przez banki. Aktualizowany jest codziennie, a jego wartość można sprawdzić na stronie administratora wskaźnika referencyjnego: GPW Benchmark S.A.


Administrator wskaźnika może – w trybie określonym w dokumentacji wskaźnika referencyjnego – dokonać zmian w metodzie opracowywania wskaźnika referencyjnego, opublikowanej na stronie internetowej administratora. Administrator wskaźnika może też zaprzestać opracowywania wskaźnika referencyjnego w sposób trwały lub czasowy w trybie określonym w dokumentacji wskaźnika referencyjnego.

 

Na wypadek wystąpienia tego typu zdarzeń, Rozporządzenie BMR nałożyło na banki obowiązek opracowania planu awaryjnego, który określa sposób postępowania banku w sytuacji, gdy nastąpi istotna zmiana wskaźnika referencyjnego, z którego Bank korzysta, albo zaprzestania opracowywania wskaźnika referencyjnego.

 

Jakie działania podjął GBSBank w zakresie Rozporządzenia BMR ?
Bank przyjął plan awaryjny, wedle którego w przypadku ogłoszenia przez administratora wskaźnika referencyjnego istotnej zmiany wskaźnika referencyjnego, który jest stosowany w umowie, Bank stosuje od dnia obowiązywania Istotnej zmiany Wskaźnik referencyjny po Istotnej zmianie skorygowany o:

  1. Korektę podaną przez Administratora, a jeżeli Administrator nie podał Korekty
  2. Korektę wyliczoną jako średnia arytmetyczna z różnic pomiędzy wartościami Wskaźnika referencyjnego przed Istotną zmianą a wartościami Wskaźnika referencyjnego po Istotnej zmianie z tych samych dni publikacji, za okres 12 miesięcy przed datą ogłoszenia Istotnej zmiany Wskaźnika referencyjnego.

W przypadku zaprzestania opracowywania Wskaźnika referencyjnego wskutek zaistnienia Zdarzenia regulacyjnego:

  1. Bank stosuje Wskaźnik alternatywny określony w umowie, a w przypadku jego braku, Wskaźnik alternatywny wskazany w przepisach prawa powszechnie obowiązującego albo wskazany przez Podmiot wyznaczający, wraz z Korektą ustaloną umową, przepisami prawa albo podaną przez Podmiot wyznaczający,
  2. w przypadku gdy Wskaźnik alternatywny nie zostanie wyznaczony zgodnie z pkt 1, Bank stosuje Wskaźnik alternatywny, wraz z Korektą podaną przez Administratora Wskaźnika alternatywnego, spełniający łącznie następujące warunki:
    • Administrator Wskaźnika alternatywnego posiada odpowiednie zezwolenia właściwego organu nadzoru, a także jest wskazany przez European Securities and Markets Authority w rejestrze administratorów wskaźników referencyjnych,
    • Wskaźnik alternatywny jest wskaźnikiem stopy procentowej dla waluty zastępowanego Wskaźnika referencyjnego,
    • Wskaźnik alternatywny odzwierciedla równoważny rynek lub jego realia gospodarcze, co zastępowany Wskaźnik referencyjny,

W przypadku, gdy umowa, przepisy prawa, Podmiot wyznaczający lub Administrator Wskaźnika Alternatywnego nie poda Korekty Wskaźnika alternatywnego, ani nie wskaże, że korekta nie może być stosowana, Bank skoryguje Wskaźnik alternatywny Korektą wyliczoną jako średnia arytmetyczna z różnic pomiędzy wartościami dotychczasowego Wskaźnika referencyjnego, a wartością Wskaźnika alternatywnego z tych samych dni publikacji, za okres 182 dni przed datą zaprzestania opracowywania Wskaźnika referencyjnego.

 

W sytuacji braku możliwości wyznaczenia Wskaźnika alternatywnego na podstawie postanowień poprzedzających, Bank stosuje do ustalania oprocentowania, jako Wskaźnik alternatywny, podstawową stopę procentową banku centralnego właściwego dla waluty kredytu wraz z Korektą wyliczoną jako średnia arytmetyczna z różnic pomiędzy wartościami Wskaźnika referencyjnego, a wartością stopy procentowej banku centralnego z tych samych dni publikacji, za okres 12 miesięcy przed datą zaprzestania opracowywania Wskaźnika referencyjnego.

 

W przypadku, gdy wystąpi istotna zmiana wskaźnika referencyjnego lub zostanie wskazany wskaźnik alternatywny dla wskaźnika, którego opracowywanie został zaprzestane, Bank poinformuje o tym zdarzeniu klientów w sposób określony w umowie.

 

Jaki jest wpływ planu awaryjnego i Rozporządzenia BMR na zawarte umowy kredytowe?
W odniesieniu do umów zawartych przez konsumentów przed dniem 1 stycznia 2023 Bank umożliwia zawarcie bezpłatnego aneksu wprowadzającego zapisy planu awaryjnego. W celu podpisania aneksu do umowy kredytowej, zapraszamy do wybranej placówki Banku. Aneks jest do podpisania przez wszystkich kredytobiorców.

 

W dzisiejszym świecie posiadanie własnego domu czy mieszkania jest marzeniem wielu ludzi. Aby zrealizować tę aspirację, zdecydowana większość osób korzysta z kredytów mieszkaniowych, które umożliwiają sfinansowanie zakupu lub budowy nieruchomości.

 

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

Kredyt mieszkaniowy to forma finansowania, która umożliwia zakup własnego lokum, pomimo ograniczonych środków finansowych. Kredyt hipoteczny jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych, pozwalający na spełnienie marzeń o własnym domu lub mieszkaniu.

 

Rodzaje kredytów mieszkaniowych

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje kredytów mieszkaniowych, z których każdy ma swoje specyficzne cechy i przeznaczenie.

Kredyty hipoteczne, zaraz po kredycie gotówkowym, są najpowszechniejsze. Pozyskane w banku pieniądze przeznaczone są na kupno nieruchomości.

Kredyty budowlane i remontowe służą realizacji projektów budowlanych i modernizacyjnych, dając kredytobiorcom szansę na dostosowanie nieruchomości do swoich potrzeb.

 

Kluczowe aspekty kredytu mieszkaniowego

Poznaj najważniejsze elementy kredytu hipotecznego.

  • Oprocentowanie: kredyty mieszkaniowe mogą mieć oprocentowanie okresowo stałe na 5 lat od uruchomienia kredytu lub oprocentowanie zmienne. Okresowo stała stopa procentowa zapewnia pewność co do wysokości rat, podczas gdy zmienne oprocentowanie może wprowadzić zmiany w wysokości rat w zależności od sytuacji na rynku finansowym.
  • Okres kredytowania: długość okresu kredytowania wpływa bezpośrednio na wysokość rat. Krótsze okresy kredytowania mogą oznaczać wyższe raty, ale również mniejsze koszty odsetek ogółem.
  • Wysokość wkładu własnego: wysokość wkładu własnego ma wpływ na dostępność kredytu. Większy wkład własny minimalizuje ryzyko po stronie banku i obniża kwotę kredytu.

Korzyści wynikające z kredytu mieszkaniowego

Kredyt mieszkaniowy oferuje wiele korzyści, takich jak:

  • Realizacja marzeń: daje możliwość spełnienia marzeń o własnym lokum, które można dostosować do swoich potrzeb.
  • Rozłożenie kosztów: pozwala na rozłożenie kosztów nieruchomości na dogodne raty, co jest szczególnie korzystne dla osób o ograniczonych środkach finansowych.
  • Potencjalna inwestycja: nieruchomość zakupiona za pomocą kredytu może zyskać na wartości, co może stanowić inwestycję na przyszłość.

Z czym należy się liczyć w przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego?

Biorąc kredyt mieszkaniowy w banku, weź pod uwagę kilka aspektów.

  • Ryzyko niewypłacalności: nagłe zdarzenia życiowe, takie jak utrata pracy lub problemy zdrowotne, mogą wpłynąć na zdolność kredytobiorcy do spłaty kredytu.
  • Ryzyko wzrostu stopy procentowej: wzrost stóp procentowych prowadzi do wzrostu rat kredytowych.
  • Wartość nieruchomości: spadek wartości nieruchomości może utrudnić spłatę kredytu, szczególnie jeśli kredytobiorca chce ją sprzedać.

Jak wybrać odpowiedni kredyt mieszkaniowy?

Przed podjęciem decyzji o kredycie mieszkaniowym ważne jest:

  • Analiza zdolności kredytowej i budżetu: ocenienie swojej zdolności do spłaty kredytu i dostosowanie go do swojego budżetu.
  • Porównanie ofert: przeszukanie ofert różnych instytucji finansowych, aby wybrać tę najkorzystniejszą.
  • Konsultacja z doradcą finansowym: skorzystanie z pomocy specjalisty, który przedstawi najkorzystniejsze oferty kredytu mieszkaniowego.

Skorzystaj z kredytu mieszkaniowego w GBSBanku

Kredyt mieszkaniowy jest znakomitą opcją dla tych, którzy chcą zrealizować marzenia o własnym lokum. Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty, korzyści i ryzyka związane z tym rodzajem finansowania. Planowanie finansowe i zdolność do spłaty są kluczowe w procesie wyboru odpowiedniego kredytu mieszkaniowego.

 

Dowiedz się, jak zaciągnąć kredyt hipoteczny w GBSBanku. Skontaktuj się z naszym doradcą i wybierz produkty bankowe, odpowiadające Twoim potrzebom.

 

Ustawowe wakacje kredytowe 

Wspieramy kredytobiorców, których raty znacznie wzrosły. Jeśli taka jest Twoja sytuacja, kliknij, przeczytaj dokładnie nasz poradnik i poznaj szczegóły

 

Co zrobić, żeby skorzystać z wakacji kredytowych?
1.    Pobierz i wypełnij wniosek.
2.    Złóż wniosek przez:

  • serwis bankowości elektronicznej wg kroków:
    • wybieramy opcję WNIOSKI a następnie opcję ZŁÓŻ WNIOSEK
    • Z listy dostępnych wniosków wybieramy DODATKOWY/INNY WNIOSEK Z ZAŁĄCZNIKIEM
    •  Przechodzimy DALEJ wypełniając wniosek, dodajemy załącznik (tj. wypełniony i podpisany wniosek z punktu 1.) i wysyłamy go do GBSBanku klikając WYŚLIJ
  • za pośrednictwem email na adres: wakacjekredytowe@gbsbank.pl.
  • w placówce naszego Banku
  • drogą korespondencyjną (listownie) na adres GBSBanku z dopiskiem: "Wakacje kredytowe"

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu może złożyć jeden Kredytobiorca. Uprzejmie informujemy, że:

  • GBSBank realizuje wnioski o wakacje kredytowe składane przed terminem i w dniu przypadającym na spłatę kredytu.
  • W przypadku złożenia wniosku o wakacje kredytowe przed dniem lub w dniu przypadającym na spłatę raty Twojego kredytu hipotecznego może się zdarzyć, że rata zostanie pobrana. Potrzebujemy czasu na rozpatrzenie Twojego wniosku o wakacje kredytowe. W ciągu kilku dni zwrócimy na Twój rachunek pobraną ratę kredytu. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
  • UWAGA: w przypadku wniosków składanych pocztą tradycyjną (listownie) wiążąca jest data doręczenia do GBSBanku wniosku o wakacje kredytowe, a nie data wysłania wniosku do GBSBanku.
  • Przed złożeniem wniosku pamiętaj o sprawdzeniu ważności dokumentu tożsamości.

Przekażemy Ci także szczegółową informację opisującą ryzyka związane z kredytem zabezpieczonym hipotecznie.

Data aktualizacji: 25 - 04 - 2025r.
Zapytaj Doradcę
Agnieszka Bigelmajer

tel. 882 133 600

województwo zachodniopomorskie

Małgorzata Pograniczna

tel. 532 371 014

województwo lubuskie

Małgorzata Wojciechowska

tel. 784 378 517 

województwo zachodniopomorskie

Sprawdź blog
Zobacz wszystkie
Mogą Cię Zainteresować także
Dołącz do nas
Facebook
Zdjęcie do&nbsp;banera
Linkedin
Instagram
ZARZĄDZAJ PLIKAMI COOKIE
Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.