x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Zaczęło się ponad 200 lat temu

Zaczęło się ponad 200 lat temu

Mimo że Peugeot jest najstarszym na świecie producentem samochodów, na początku samochodów nie produkował. W 1810 r. francuscy bracia Jean Pierre i Jean-Pierre II przekształcili stary młyn zbożowy ojca w odlewnię stali, produkując młynki do kawy, soli i pieprzu, sprężyny i piły, a nawet szkielety do parasoli czy stalowe taśmy stosowane w ówczesnym krawiectwie damskim.

 

Pierwszy Peugeot – trzykołowiec napędzany parą – został zaprezentowany na światowych targach w Paryżu w 1889 r. Prawie 80 lat od młynka do kawy do samochodu – ponad 200 lat fabryki Peugeota na świecie. Wspaniała historia.

Teraz w Concordii przy każdej nowej polisie AC na markę Citroen, Dacia, Peugeot albo Renault, klient otrzyma 10% zniżki. 

 

 

Źródła:

https://www.autofrance.net/blog/5-interesting-facts-about-peugeot-you-probably-didn-t-know/

https://www.peugeot.com.au/brand-and-technology/peugeot-universe/history/cars/

Ostatnio dodane
9 czerwca bankujemy online!
02 - 06 - 23
Aktualności
9 czerwca bankujemy online!
Czy wiesz, że 9 czerwca 2023 roku to idealny dzień na to, by skorzystać ze słońca… umówić się na grill ze znajomymi… pokontemplować piękno przyrody podczas letniego rodzinnego spaceru?
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie roku 2022
01 - 06 - 23
Aktualności
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie...
Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących działalność GBSBanku w roku 2022! W poniedziałek 29 maja w barlineckiej Bukowej Przystani okazało się, czy ubiegły rok był dla nas pomyślny…...
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
31 - 05 - 23
Aktualności
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
Nasza aplikacja się zmienia! Od teraz jest jeszcze bardziej intuicyjna, prosta w obsłudze i wygodna. Po prostu dopracowana do perfekcji w oparciu o analizę Waszych potrzeb oraz oczekiwań. Co się zmieniło?...
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach dla rolników.
29 - 05 - 23
Aktualności
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach...
Kwietniowa zapowiedź ministerstwa rolnictwa wchodzi w życie! Większe gospodarstwa rolne mają szansę na wyższy niskooprocentowany kredyt z dopłatą ARiMR i dłuższy okres spłaty.
Dołącz do nas