x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Nie przekonuje Cię Kredyt 2%? Sprawdź alternatywę w GBSBanku!

Nie przekonuje Cię Kredyt 2%? Sprawdź alternatywę w GBSBanku!

Nowości na rynku kredytowym wciąż rozpalają wyobraźnię. Wiele mówi się o tym, że wprowadzenie kredytu 2% otworzy wielu osobom drogę do własnego M. Czy Kredyt z dofinansowaniem to opcja dla każdego? Kiedy i komu nie będzie z nim po drodze?

 

Oferta kredytu mieszkaniowego dla osób do 45 roku życia to najnowsza propozycja w rządowym Programie „Pierwsze mieszkanie”, z której można korzystać od 1 lipca. Wiemy już jednak, że ta opcja ma swoje wady i zalety – które należy rozważyć, planując podjąć tak duże zobowiązanie. Wśród korzyści wymienia się między innymi brak konieczności dysponowania wkładem własnym, najniższe oprocentowanie w porównaniu do standardowych kredytów mieszkaniowych czy atrakcyjna wysokość rat w okresie objętym systemem dopłat.

 

Po dwóch miesiącach od wprowadzenia kredytu 2% wiemy już jednak, że nie samymi korzyściami rządzą się kredyty! Nowe rozwiązanie podlega bowiem dość znacznym restrykcjom, wśród których wymienić należy:

  • konieczność spłacania rat w terminie, ponieważ nawet jeden dzień opóźnienia może spowodować zwiększenie raty i
  • zakaz sprzedaży czy wynajęcia nieruchomości w całym okresie dopłat

Ostatnia restrykcja ogranicza atrakcyjność tego kredytu do osób o mocno ustabilizowanej sytuacji finansowej, które wiedzą, że niewiele zmieni się ona w ciągu najbliższych 10 lat. Wyobraźmy sobie jednak, że para z dwójką dzieci kupuje 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 44m2. Po 3 latach od wzięcia kredytu oboje awansują i osiągają większe dochody, które pozwoliłyby na zakup (na kredyt) większego mieszkania. Ale przez kolejne 7 lat muszą mieszkać w lokalu, który nie spełnia już ich oczekiwań. Nie mogą przeprowadzić się do nowego mieszkania/domu, bo nabycie nowej nieruchomości lub przerwa w zamieszkiwaniu przez ponad 1 rok spowoduje cofnięcie dotacji. Nie mogą też wynająć kredytowanego mieszkania, np. gdyby chcieli pracować za granicą czy przenieść się do innego miasta.

 

To tylko jeden z wielu przykładów, dla których będąc studentem ostatnich lat prawa, informatyki, medycyny czy innych kierunków, po których kariera może dynamicznie się rozwinąć, warto rozważyć również inne opcje. Kredyt 2% to ograniczenie w przypadku osób, które kończąc studia w jednym mieście, dostają się na staż w innym, w którym muszą wynająć nowe mieszkanie, nie mogąc wynająć starego. W tego rodzaju sytuacjach zdecydowanie lepiej sprawdzi się kredyt pozbawiony ograniczeń, na przykład kredyt promocyjny: 0% prowizji, 1,6% marży z ubezpieczeniem majątkowym, na który promocja w GBSBanku została przedłużona do końca października.

 

Sprawdź szczegóły Kredytu Mieszkaniowego.


Ostatnio dodane
Zmiany w „Tabeli oprocentowania produktów bankowych dla klientów instytucjonalnych w GBSBanku”.
02 - 10 - 23
Aktualności
Zmiany w „Tabeli oprocentowania produktów...
Szanowni Państwo, informujemy, że dokonaliśmy zmiany w „Tabeli oprocentowania produktów bankowych dla klientów instytucjonalnych w GBSBanku”.
I znów nadeszła jesień! Co to oznacza? Nowe ubezpieczenie upraw!
26 - 09 - 23
Promocje i akcje marketingowe
I znów nadeszła jesień! Co to oznacza?...
Sprawdźcie, co tam w ofercie Generali, bo nasz partner jak zwykle przygotował dla Was coś specjalnego – atrakcyjne e-kody do wykorzystania na zakupy w znanej sieci handlowej!
Kredyt preferencyjny na skup produktów – linia S.
22 - 09 - 23
Aktualności
Kredyt preferencyjny na skup produktów –...
informujemy, że dokonaliśmy zmiany w „Tabeli oprocentowania produktów bankowych dla klientów instytucjonalnych w GBSBanku” oraz w „Taryfie opłat i prowizji za czynności i usługi bankowe w...
Twoja opinia jest dla nas ważna!
20 - 09 - 23
Aktualności
Twoja opinia jest dla nas ważna!
Dlatego ruszamy z nową ankietą dotyczącą oceny satysfakcji klientów naszego banku.
Dołącz do nas
Facebook
Linkedin
Instagram