x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Święto plonów! Pyrzany, Płonno, Bierzwnik, Grzymiradz i Jesionowo

Święto plonów! Pyrzany, Płonno, Bierzwnik, Grzymiradz i Jesionowo

Dożynki – to święto zajmuje szczególne miejsce w grafiku naszych corocznych eventów. Tym razem GBSBank obchodził je wspólnie z mieszkańcami gminy Witnica, Barlinek, Bierzwnik, Dębno i Przelewice. Czemu należy do naszych ulubionych? O tym w dalszej części artykułu…

 

Kto nigdy nie brał udziału w gminnych dożynkach, nie zna prawdziwych tradycji regionu. To przepiękne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynienia za pomyślne ukończenie żniw i prac polowych jest z nami od wieków. Dawne tradycje tego wydarzenia były niezwykle barwne i ciekawe, bo wiązały się z radosnym zwieńczeniem ciężkiej pracy w polu oraz z jej efektami w postaci plonów, które pozwalały na przeżycie okresu zimowego. To jedyne takie święto, które kultywuje słowiańską tradycję, stanowi wyraz kultu gospodarności, a przede wszystkim pokazuje piękną ideę radości i zabawy w nagrodę za ciężką pracę.

 

I choć dziś nie wszyscy uczestniczy dożynek biorą udział w procesie zbiorów, to wszyscy z nich korzystają i chętnie dzielą radość z rolnikami. W tym roku 3 września nie mogło nas więc zabraknąć aż w pięciu lokalizacjach:

  • W Pyrzanach, gdzie świetnie bawiliście się na koncertach lokalnych zespołów, dmuchańcach i rodeo;
  • W Płonnie, gdzie oprócz zabawy przy świetnej muzyce, można było zaszaleć na wesołym miasteczku;
  • W Bierzwniku, gdzie odbył się X Turniej sołectw i wspaniałe warsztaty kulinarne „Od ziemniaczka do placka”;
  • W Grzymiradzu, gdzie koncertom towarzyszyła zabawa taneczna z zespołem EXPLOSION;
  • No i oczywiście w Jesionowie, w którym odbyła się wspólna biesiada, pokazy karate i rozstrzygnięcia konkursów na najładniejszą posesję i najładniejszy wieniec dożynkowy.


Ostatnio dodane
9 czerwca bankujemy online!
02 - 06 - 23
Aktualności
9 czerwca bankujemy online!
Czy wiesz, że 9 czerwca 2023 roku to idealny dzień na to, by skorzystać ze słońca… umówić się na grill ze znajomymi… pokontemplować piękno przyrody podczas letniego rodzinnego spaceru?
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie roku 2022
01 - 06 - 23
Aktualności
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie...
Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących działalność GBSBanku w roku 2022! W poniedziałek 29 maja w barlineckiej Bukowej Przystani okazało się, czy ubiegły rok był dla nas pomyślny…...
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
31 - 05 - 23
Aktualności
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
Nasza aplikacja się zmienia! Od teraz jest jeszcze bardziej intuicyjna, prosta w obsłudze i wygodna. Po prostu dopracowana do perfekcji w oparciu o analizę Waszych potrzeb oraz oczekiwań. Co się zmieniło?...
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach dla rolników.
29 - 05 - 23
Aktualności
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach...
Kwietniowa zapowiedź ministerstwa rolnictwa wchodzi w życie! Większe gospodarstwa rolne mają szansę na wyższy niskooprocentowany kredyt z dopłatą ARiMR i dłuższy okres spłaty.
Dołącz do nas