x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Recyclery zamiast bankomatów oraz wpłatomatów. Rewolucja czy naturalna kolej rzeczy?

Recyclery zamiast bankomatów oraz wpłatomatów. Rewolucja czy naturalna kolej rzeczy?

W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że znane nam dobrze wszystkim wpłatomaty i bankomaty zostaną zastąpione przez tajemniczo brzmiące recyclery. Czy jest się czego obawiać? Czym są urządzenia nowej generacji?

 

- Recyclery to nic innego, jak połączenie tradycyjnego bankomatu z wpłatomatem – wskazuje Bożena Głogowska – Wiceprezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

 

Ich funkcjonalność łączy w sobie zalety obu wymienionych urządzeń, co pozwala na to, by gotówka kursowała w obiegu zamkniętym bez potrzeby częstego, jak dotychczas, jej uzupełniania.

 

- To praktyczne, że pieniądze, które wpłacamy do wpłatomatu są jednocześnie używane do wypłat w bankomacie, co ogranicza konieczność codziennej obsługi recyclerów – podkreśla Bożena Głogowska. 

 

Tego rodzaju rozwiązania sprawdziły się w czasie pandemii, gdy oddziały banków były zamknięte, a konsumenci mogli swobodnie wybrać gotówkę, która była magazynowana w recyclerze niejako od zewnątrz. To urządzenie działa bowiem na zasadzie równowagi – tyle gotówki, ile zostało wpłacone do recyclomatu, można z niego wybrać, bez konieczności czekania do dnia następnego na ekipę, która przywiezie porcję świeżej gotówki. 

 

- Klienci GBSBanku już w 13 lokalizacjach mogą skorzystać z tego rozwiązania i z tego, co nam wiadomo, bardzo sobie chwalą funkcjonowanie nowych urządzeń – podsumowuje Bożena Głogowska.


Ostatnio dodane
Kredyt preferencyjny na skup produktów – linia S.
22 - 09 - 23
Aktualności
Kredyt preferencyjny na skup produktów –...
informujemy, że dokonaliśmy zmiany w „Tabeli oprocentowania produktów bankowych dla klientów instytucjonalnych w GBSBanku” oraz w „Taryfie opłat i prowizji za czynności i usługi bankowe w...
Twoja opinia jest dla nas ważna!
20 - 09 - 23
Aktualności
Twoja opinia jest dla nas ważna!
Dlatego ruszamy z nową ankietą dotyczącą oceny satysfakcji klientów naszego banku.
Bezpieczny dom? Na maksa! Z ubezpieczeniem Dom Max od Interrisk
20 - 09 - 23
Promocje i akcje marketingowe
Bezpieczny dom? Na maksa! Z ubezpieczeniem...
Interrisk podkręca swoje ubezpieczenia domów i mieszkań, dzięki czemu Wasze wymarzone M może być jeszcze lepszym miejscem do życia. Co się zmieniło? Czytaj dalej!
Spotkanie Tytanów Biznesu. GBSBank partnerem wydarzenia w Dębnie
18 - 09 - 23
Blog
Spotkanie Tytanów Biznesu. GBSBank partnerem...
Oddział Północnej Izby Gospodarczej w Dębnie 23 września 2023 roku planuje organizację uroczystej Gali Dębieńskich Tytanów Biznesu – wraz z nimi wyróżniamy najlepszych!
Dołącz do nas
Facebook
Linkedin
Instagram