x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Recyclery zamiast bankomatów oraz wpłatomatów. Rewolucja czy naturalna kolej rzeczy?

Recyclery zamiast bankomatów oraz wpłatomatów. Rewolucja czy naturalna kolej rzeczy?

W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że znane nam dobrze wszystkim wpłatomaty i bankomaty zostaną zastąpione przez tajemniczo brzmiące recyclery. Czy jest się czego obawiać? Czym są urządzenia nowej generacji?

 

- Recyclery to nic innego, jak połączenie tradycyjnego bankomatu z wpłatomatem – wskazuje Bożena Głogowska – Wiceprezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

 

Ich funkcjonalność łączy w sobie zalety obu wymienionych urządzeń, co pozwala na to, by gotówka kursowała w obiegu zamkniętym bez potrzeby częstego, jak dotychczas, jej uzupełniania.

 

- To praktyczne, że pieniądze, które wpłacamy do wpłatomatu są jednocześnie używane do wypłat w bankomacie, co ogranicza konieczność codziennej obsługi recyclerów – podkreśla Bożena Głogowska. 

 

Tego rodzaju rozwiązania sprawdziły się w czasie pandemii, gdy oddziały banków były zamknięte, a konsumenci mogli swobodnie wybrać gotówkę, która była magazynowana w recyclerze niejako od zewnątrz. To urządzenie działa bowiem na zasadzie równowagi – tyle gotówki, ile zostało wpłacone do recyclomatu, można z niego wybrać, bez konieczności czekania do dnia następnego na ekipę, która przywiezie porcję świeżej gotówki. 

 

- Klienci GBSBanku już w 13 lokalizacjach mogą skorzystać z tego rozwiązania i z tego, co nam wiadomo, bardzo sobie chwalą funkcjonowanie nowych urządzeń – podsumowuje Bożena Głogowska.


Ostatnio dodane
9 czerwca bankujemy online!
02 - 06 - 23
Aktualności
9 czerwca bankujemy online!
Czy wiesz, że 9 czerwca 2023 roku to idealny dzień na to, by skorzystać ze słońca… umówić się na grill ze znajomymi… pokontemplować piękno przyrody podczas letniego rodzinnego spaceru?
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie roku 2022
01 - 06 - 23
Aktualności
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie...
Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących działalność GBSBanku w roku 2022! W poniedziałek 29 maja w barlineckiej Bukowej Przystani okazało się, czy ubiegły rok był dla nas pomyślny…...
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
31 - 05 - 23
Aktualności
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
Nasza aplikacja się zmienia! Od teraz jest jeszcze bardziej intuicyjna, prosta w obsłudze i wygodna. Po prostu dopracowana do perfekcji w oparciu o analizę Waszych potrzeb oraz oczekiwań. Co się zmieniło?...
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach dla rolników.
29 - 05 - 23
Aktualności
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach...
Kwietniowa zapowiedź ministerstwa rolnictwa wchodzi w życie! Większe gospodarstwa rolne mają szansę na wyższy niskooprocentowany kredyt z dopłatą ARiMR i dłuższy okres spłaty.
Dołącz do nas