x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
Oszczędzanie? Nic strasznego! Z kontem oszczędnościowym w GBS Banku

Oszczędzanie? Nic strasznego! Z kontem oszczędnościowym w GBS Banku

Światowy Dzień Oszczędzania ma w wielu krajach długą i piękną tradycję, zgodnie z którą już małe dzieci zanosiły do placówek bankowych swoje skarbonki. Tam zaś w zamian za nie otrzymywały słodycze, zabawki lub inne nagrody. Dziś coraz częściej zapomniany ustępuje on miejsca Halloween przypadającemu w tym samym czasie. 

 

Co roku, 31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Niewiele osób wie jednak, jak długą tradycję ma to interesujące święto. Ustanowiono je podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku, kiedy to szefowie największych europejskich banków zdecydowali o tym, by promować tę szlachetną ideę dla zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw.

 

Dlaczego uznano, że oszczędzanie jest ważne?

Przedstawiciele europejskich instytucji finansowych w Mediolanie nie spotkali się przypadkiem. Powodem był trudny i pełen napięć czas po zakończeniu I wojny światowej. W sytuacji zbliżającego się wielkimi krokami kryzysu ekonomicznego – większego niż ten, z którym spotkaliśmy się już w XXI wieku – zastanawiali się, jak skłonić ludzi do zgromadzenia środków, które następnie można będzie można zainwestować. Podobnie jak w domowym budżecie należało zbudować podstawę finansową, która posłuży do zabezpieczenia przyszłości – jako źródło dochodu, z którego czerpać by można w sytuacji nagłego zapotrzebowania, sytuacji kryzysowej jak choroba, śmierć bliskich lub utrata pracy. Przy wzroście stóp procentowych dawało to również gwarancję pomnażania kapitału, kompensując, przynajmniej częściowo straty wynikające z inflacji.

 

Oszczędzanie dziś i jutro

Współcześnie też wiele mówi się o oszczędzaniu, szczególnie w kontekście zarządzania firmą, instytucją lub domem. Ci którzy nauczyli się tej trudnej sztuki, piszą książki i poradniki, ucząc innych odkrywać metody poszukiwania oszczędności. My w GBS Banku książek pisać nie będziemy, za to w tym krótkim tekście zachęcamy Was do skorzystania z produktów dedykowanych oszczędzaniu. Nasze konto oszczędnościowe to unikalne połączenie konta i lokaty – ze swobodnym dostępem do pieniędzy i wysokim oprocentowaniem, które sprowadza się do zasady: „im więcej lokujesz, tym więcej zarabiasz”. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjnymi warunkami jego prowadzenia i korzyściami, jakie czekają na każdego posiadacza rachunku. Zachęcamy Was też do odwiedzania naszych placówek – nie tylko 31 października – i dołączenia do grona znajomych, którzy dobrze wiedzą, jak oszczędzać i z przyjemnością korzystają ze zgromadzonych środków.


Ostatnio dodane
Nagrody i wyróżnienia dla GBSBanku! Za wyniki i za technologie.
04 - 06 - 23
Nagrody
Nagrody i wyróżnienia dla GBSBanku! Za...
Ostatnie dni były w GBSBanku czasem bardzo dobrych wieści. Zostaliśmy docenieni przez niezależnych obserwatorów w kilku niezwykle ważnych dla nas kwestiach, które pozwalają nam coraz lepiej spełniać...
9 czerwca bankujemy online!
02 - 06 - 23
Aktualności
9 czerwca bankujemy online!
Czy wiesz, że 9 czerwca 2023 roku to idealny dzień na to, by skorzystać ze słońca… umówić się na grill ze znajomymi… pokontemplować piękno przyrody podczas letniego rodzinnego spaceru?
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie roku 2022
01 - 06 - 23
Aktualności
Zebranie Przedstawicieli GBSBanku. Podsumowanie...
Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących działalność GBSBanku w roku 2022! W poniedziałek 29 maja w barlineckiej Bukowej Przystani okazało się, czy ubiegły rok był dla nas pomyślny…...
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
31 - 05 - 23
Aktualności
Zmiany w aplikacji mobilnej GBSBank!
Nasza aplikacja się zmienia! Od teraz jest jeszcze bardziej intuicyjna, prosta w obsłudze i wygodna. Po prostu dopracowana do perfekcji w oparciu o analizę Waszych potrzeb oraz oczekiwań. Co się zmieniło?...
Dołącz do nas