x
Formularz kontaktowyx
Zamów kontaktWeź  eKredyt
bez wychodzenia z domu

x
Co nowego
GBS Bank – brzmi znajomo!

GBS Bank – brzmi znajomo!

Mówi się, że marki są jak ludzie… dojrzewają, zmieniają się, dostosowują do nowych realiów, miejsc i czasów zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Nic więc dziwnego, że wraz z zachodzącymi na świecie zmianami, modyfikacjom ulegają nawet największe brandy.

 

Skoro konsument nie stoi w miejscu…
to skierowana do niego usługa też nie powinna.

 

Rebranding – naturalna kolej rzeczy
Nie sposób wyobrazić sobie sytuacji, w której jedna i ta sama marka istniałaby kilkadziesiąt lat w tej samej, niezmienionej formie. Taka marka skazana byłaby na stopniowe odchodzenie w zapomnienie, nie trafiając odpowiednio mocno do świadomości wciąż ewoluujących odbiorców. Proces zmiany percepcji marki określany mianem rebrandingu, rewitalizacji lub restylizacji wiąże się najczęściej ze zmianą elementów jej komunikacji – wizerunku, logo, rzadziej również nazwy. Warto przy tym zaznaczyć, że silne, globalne marki, których mocna i dobrze opracowana długofalowa strategia wizerunkowa jest konsekwentnie realizowana, zazwyczaj zmieniają się dość nieznacznie. Podmioty, które odniosły rynkowy sukces pozostają z reguły wierne wyznawanej filozofii i fundamentalnym wartościom, dlatego zmiany, jakie w nich zachodzą, mają charakter kosmetyczny – dostosowujący je do zmieniających się trendów, światopoglądów i gustów.

Mała wielka zmiana
Przez ponad 70 lat obecności na rynku zmianom ulegała również marka GBS Banku, która pierwsze nieśmiałe modyfikacje odnotowała już w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku. Nasz wizerunek zmieniał się dynamicznie w miarę rozwoju, który zdecydowanie przyspieszył w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Początkowe lata istnienia charakteryzowała względna stabilność, a brak ilustracji pierwotnych form logotypów spowodowany jest faktem, iż nie były one w tym czasie rozwiązaniem stosowanym powszechnie. Za znaki firmowe należy wobec tego uznać szyldy historycznych placówek, które są potwierdzeniem idei założycielskiej. Warto przy tym zaznaczyć, że znaczącą ewolucję przechodziła sama nazwa marki, która zmieniała się od: Banku Ludowego Spółdzielni z Odpowiedzialnością Ograniczoną w Berlinku, poprzez Gminną Kasę Spółdzielczą, Kasę Spółdzielczą w Barlinku, Bank Spółdzielczy w Barlinku aż po Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.


Ostatnio dodane
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach dla rolników.
29 - 05 - 23
Aktualności
Kredyt Preferencyjny 2%. Zmiany w kredytach...
Kwietniowa zapowiedź ministerstwa rolnictwa wchodzi w życie! Większe gospodarstwa rolne mają szansę na wyższy niskooprocentowany kredyt z dopłatą ARiMR i dłuższy okres spłaty.
Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą w GBSBanku
29 - 05 - 23
Blog
Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą w GBSBanku...
Kiedy seniorzy w takiej liczbie na raz odwiedzają oddział GBSBanku, to znak, że coś się dzieje. I tym razem był oczywiście ważny powód, a mianowicie – EDUKACJA. Nasi pilni studenci otrzymali...
Zmiany w Taryfie opłat i prowizji w GBSBanku
22 - 05 - 23
Aktualności
Zmiany w Taryfie opłat i prowizji w GBSBanku
Uprzejmie informujemy, że z dniem 22.05.2023 r. GBSBank wprowadza zmiany w Taryfie opłat i prowizji za czynności i usługi bankowe w walutach wymienialnych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.
Twój dokument traci ważność? Koniecznie zaktualizuj dane w banku!
19 - 05 - 23
Blog
Twój dokument traci ważność? Koniecznie...
Znasz to? Twój dowód osobisty traci ważność, ale nie masz czasu wyrobić nowego? A jak już go wyrobisz, to nie w głowie Ci informowanie o tym różnych instytucji? Nie ryzykuj! Zaktualizuj dane...
Dołącz do nas