Edukacja finansowa i lekcje przedsiębiorczości z GBS Bankiem!
Lekcje w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Projektu BAKCYL i Europejskiego Tygodnia Edukacji Finansowej – tak GBS Bank wspierał szkoły w przygotowaniu przyszłych dorosłych do uczestnictwa w rynku usług finansowych. Dzięki tej aktywności Bank realizuje swą społeczną misję i daje przykład odpowiedzialnego zaangażowania sektora bankowego w budowanie świadomości ekonomicznej wśród lokalnej społeczności.
Miniony rok szkolny był pierwszym, w którym to wolontariusze GBS Banku spotykali się z uczniami szkół z terenu swojego działania, aby wspierać pedagogów w nauczaniu praktycznego zarządzania pieniędzmi i korzystania z usług instytucji finansowych. Wolontariusze przeprowadzili 8 lekcji w dwóch szkołach – na poziomie podstawowym (zajęcia dla klasy 7) oraz na poziomie liceum. Aktywizacje z udziałem ekspertów na co dzień zatrudnionych w Banku to najlepszy sposób na wyposażenie młodych ludzi w wiedzę i umiejętności niezbędne w dorosłym życiu.
Jak podkreślają sami uczniowie – nauka finansów już w szkole podstawowej i liceum na pewno ułatwi nam życie w przyszłości. Sprawi, że podstawowe pojęcia z dziedziny bankowości czy obliczanie odsetek od wziętej pożyczki nie będą dla nas czymś nowym ani tajemniczym, jak dotychczas. Warto przy tym podkreślić, że zajęcia z doświadczonymi praktykami to nie tylko mnóstwo cennej wiedzy na temat zarządzania swoim budżetem. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie z zainteresowaniem słuchali o specyfice pracy w placówce bankowej i dopytywali o jej szczegóły, co być może wpłynie na ich przyszły wybór zawodu.
O BAKCYLU:
Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL to społeczny projekt edukacyjny, który jest odpowiedzią polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji młodego pokolenia Polaków w dziedzinie finansów oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Rok szkolny 2017/2018 to czas w którym m.in.:
- Objęto działaniami ponad 3000 szkół w całej Polsce.
- Zorganizowano 2241 lekcji BAKCYLA prowadzonych przez wolontariuszy z banków dla ponad 33 tys. uczestników.
- Przeprowadzono pierwszą edycję Europejskiego Quizu Finansowego, w którym łącznie wzięło udział 40000 uczestników z 25 krajów Europy. Polscy uczniowie wzięli bardzo liczny udział - 8000 osób, a w trakcie finału w Brukseli polska reprezentacja zajęła I miejsce!